Tekil Mesaj gösterimi
  #14 (permalink)  
Alt 10.04.10, 16:45
zgrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zgrock
Yerine Sevemem

Kaydolma: 25.02.10
Erkek - 36
Teşekkürler: 560
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: 'İlk milli tank Altay'

Merak ettiğimden bişey sormak istiyorum Uğur sana...
Şimdi düşün bizim bırak binlerceyi isterse milyonlarca tankımız olsun savaşta hiç bir insani kuralın kalmadığı gerçeğini göz önünde bulundurursak bizim ülkemize atılacak bir ve daha fazla nükleer bombayı tank mermisi ilemi savunucağız ?

Kendi görüşüme gelince ise ;
millet bunları geçen yüzyılda düşünüyordu savunma için tank falan... Tank mekanize birliklerin en başta gelen bir aracıdır evet doğru... Peki bana söylermisiniz hangi savaşı mekanize birlikler kazanmış yada kazandırmıştır cevap 0 yani yok böle bir savaş...
Bir de bu tarafından bakalım bence konuya... Evet çok güzel bir gelişme toplu iğneyi bile dışardan alan ve buna hiçbir çözüm getiremeyen üretimin sıfıra yakın olduğu ülkemizde hele hele bu kadarda para harcanan bir alan olan askeri alanda kendi yağımızda kavrulucak seviyeye gelmiş olmak en azından bunun planlarını yapabilmek çok güzel... Ancak tank'ın etki çevresi - atış menzili ve daha diğer faktörler göz önünde bulundurulursa bence hiç ama hiç yeterli değil...

( NoT : Söylemeden edemiyeceğim ben Tank 'ın yapılmasına karşı değilim... yapılsın tabiki... ne güzel... ancak derdim Tank 'la sınırlı kalmasın sırf burda yazdığım yazıya bakarak olurda bana saldırıcak arkadaşlara daha önceki yazımıda okumalarını söleyerek bitiyorum sölzerimi )

Bu mesaj; zgrock tarafından '10.04.10 - 16:56' tarihinde değiştirildi.